Host červnového SC v Praze představí krásu a význam vědeckých fotografií

Kvě 7, 2012

flattr this!

Znáte obrázky drobných organismů a buněk pořízené elektronovým mikroskopem? Ty které často vypadají jako hříčka fantazie autora sci-fi příběhů? Tak přesně takové můžete zhlédnout na dalším Science Café v pražské kavárně Potrvá (Srbská2, Praha 6) a to v úterý 12. června 2012 od 19 hodin.


Naším hostem bude doc. RNDr. František Weyda, CSc. z Přírodovědecké fakulty Jihočeské univerzity. Volnou formou probere význam vědecké fotografie nejen jako zdroje důležité vědecké informace, ale také jako prostředku popularizace vědy obrazem a rovněž jako inspirace pro výtvarné umění.  Nebude chybět ani shrnutí současného stavu této problematiky u nás a v zahraničí nebo zamyšlení nad významem pro výuku studentů.  Na souboru fotografií z elektronových mikroskopů, které autor během přednášky promítne, představí  jejich dokumentární i výtvarnou stránku.


Přijďte poslouchat a diskutovat naposledy před  prázdninovou přestávkou.

 
by kristyna | Categories: Praha |

Zatím žádné komentáře | Napište svůj názor

Napište svůj komentář

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>