Listopadové HUB Science Café seznámí s tématem uhlíkatých nanomateriálů a jejich budoucností

Lis 1, 2011

flattr this!

Fullereny, nanotrubičky, grafen – že se vám ve spojitosti s těmito pojmy nic moc nevybaví? Po dalším HUB SC s Dr. Martinem Kalbáčem a Dr. Otakarem Frankem to bude minulostí. Jde o uhlíkaté nanostruktury, které díky svým jedinečným vlastnostem bezesporu patří mezi materiály, s nimiž se v blízké budoucnosti budeme setkávat na každém kroku. Využití jejich extrémní mechanické pevnosti je realitou již dnes, kdy nanotrubičky začínají nahrazovat uhlíkatá vlákna v kompozitních materiálech. A přitom kompozity s „obyčejnými“ uhlíkatými vlákny už nyní vytlačují kovové slitiny z konstrukčních prvků všeho druhu i z předmětů běžného užití. Těmto materiálům se věnovalo už více než sto tisíc vědeckých článků a za jejich výzkum byly uděleny dvě Nobelovy ceny. Objeveny při tom byly teprve před pouhými 25 lety.


Zavítejte s námi do světa struktur poskytujících fascinující elektrické a mechanické vlastnosti. Těšíme se na vás v úterý 1. listopadu 2011 od 19:30 h v HUB Prague (Drtinova 10, Praha 5, kousek od Anděla – mapa). Vstup 50 Kč. Účast můžete potvrdit na Facebooku.


Listopadové HUB Science Café probíhá v rámci Týdne vědy a techniky.


A chybět nebude ani příprava grafenu v živém přenosu! ;-)

 
by kristyna | Categories: HUB Science Café, Praha |

Zatím žádné komentáře | Napište svůj názor

Napište svůj komentář

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>